Türk Milli Takımı Logosu ve Anlamı Nedir

Türk Milli Takımı Logosu ve Anlamı Nedir?

Türk Milli Takımı Logosu ve Anlamı Nedir?

Türk Milli Takımı, 21 Mayıs 1923 yılında kurulmuştur. İlk maçını 26 Ekim 1923 tarihinde oynamıştır. Takımın renkleri, Türk bayrağının renkleri olan kırmızı ve beyazdır. Türkiye resmi formasını 2003 yılına kadar Adidas üretmiştir. Ancak daha sonrasında Nike üretmeye başlamıştır.

Türk Milli Takımı Logosu ve Anlamı Nedir
Türk Milli Takımı Logosu ve Anlamı Nedir

Türk Milli Takımı logosu yoktur. Formalarında sadece Türk bayrağı bulunmaktadır. Bu yüzden logo anlamına da yoktur. Milli takımın bir logosunun olmaması taraftar tarafından birçok kez eleştirilmiş, ancak bir sonuca ulaşılamamıştır. Canlı bahis siteleri http://www.lashfully.com/ linkinden tüm takımların logolarını vermektedir.

Türk Milli Takımın Logosu Neden Yok?

Türk Milli Takım formalarında logoya benzer bir amblem bulunmaktadır. Amblem kırmızı ve beyaz renklerinden oluşur ve çapraz olarak ikiye bölünür. Sağ üst kısmında kırmız renk içinde Türk bayrağı vardır. Sol alt kısmında ise beyaz renk vardır. İçinde kırmızı renkte 1923 yazar.

Bunun dışında bazı formaların üzerinde yuvarlak kırmızı bir amblem vardır. İçinde beyaz renkte hilal ve yıldız bulunur. Ancak bunlar, Türk Milli Takımının logosu değildir.

Türk Milli Takımın resmi olarak bir logosu yoktur. Neden olmadığına dair ise bu zamana kadar bir açıklama yapılmamıştır. Ancak taraftarlar, Türk Milli Takımın logosunun olmamasına her zaman tepki göstermiş ve tahminlerde bulunmuştur.

Taraftarların tahminlerine göre Türk Milli Takımının bütçesine buna uygun değildir. Yani takım için logo tasarımı ücretini verecek durumu yoktur. Bu yüzden logosu yoktur. Bunun dışında tahminlerde olsa da kabul edilen varsayım budur.

Türk Milli Takımının Logosu Olacak Mı?

Türk Milli Takımının logosunun olup olmayacağıyla ilgili kesin bir açıklama yoktur. Ancak diğer ülkelerin milli takımlarına bakıldığında o takımlarında bir logosu olmadığı görülmüştür. Milli takımlar, genellikle kendi ülkelerinin bayraklarını logo olarak kabul etmiştir.

Bu yüzden Türk Milli Takımının logosu, Türk bayrağı olarak kabul edilebilir. Buna bağlı olarak da Türk Milli Takımı logosu anlamı çıkartılabilir. Kırmızı rengi, vatan için savaşmış şehitlerimizin kanıdır. Hilal, Gök Tanrı inancını ve İslamiyet’i temsil eder. Yıldız ise özgürlüğü ifade etmektedir.

Bazı formalarda bulunan 1923 yazısı da hem takımın kurulduğu yılı hem de Cumhuriyet’in ilanı göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir